SKYPARK

Zariaďovanie investičného bytu

Rozpočet: do 20 000€

Moji klienti, ktorým sa starám o prenájom ich nehnuteľností, zainvestovali do projektu SKYPARK od Zaha Hadid a prišli za mnou s prosbou (pre mňa zároveň s výzvou), aby som im zariadila ich investičný byt. Výzvu som prijala a veľmi som sa na niečo takéto tešila, nakoľko interiérový dizajn patrí medzi jednu z mojich záľub.

Projekt Skypark je jedinečný a v Bratislave veľmi výnimočný. Priestory bytov sú nadčasové a moderné. Tento bytík je 2 izbový a so svojou výmerou 47 m2 úžitkovej plochy ma veľmi prekvapil dostatkom miesta pre všetko, čo človek potrebuje v 2 izbovom byte.

Začiatok

Projektu

V zariaďovaní som dostala „voľnú ruku“, samozrejme, s obmedzeným rozpočtom. Moji klienti rozmýšľali racionálne a zadanie bolo vytvoriť moderný byt v neutrálnych farbách aj pre potreby náročnejších klientov, no za rozumné peniaze. Zároveň chceli, aby sa štýl bytu hodil k štýlu tohto jedinečného projektu.

Skrine pre každého

satnik-W720-h675
bytik-w720

Architekti v tomto projekte mysleli na priestor pre typizované skrine, najmä v chodbe a v šatníku. Tam krásne zapadli skriňové systémy z IKEA, ktoré som vyskladala tak, aby gro skríň vyhovovalo každému nájomcovi. Výhodou IKEA šatníkov je, že keby nájomcovia chceli miesto zásuviek tyč na vešanie, veľmi ľahko si ju vedia dokúpiť a domontovať, resp. vymeniť

Kuchyňa bola menšia výzva vzhľadom ku všetkým odpadom, vývodom, elektrine a najmä vstavanej práčke v linke, ktorá mi stále robila nejaké škrty cez moje predstavy. Trvalo mi nejeden deň a nejednu hodinu prísť na správne rozmiestnenie. Ale podarilo sa a s kuchynským štúdiom sme nejaký ten mesiac pred odovzdaním bytu začali pracovať na projekte kuchyne a dolaďovať detaily.

Projekt

Kuchyňa

Dodacie lehoty začínali byť veľmi dlhé a my sme nemali priestor na čakanie. Snažila som sa všetko riešiť v predstihu, no keďže neboli možné ani osobné stretnutia v kuchynskom štúdiu, všetko sa dosť naťahovalo komunikáciou výlučne mailom a telefonátmi.

spalna-w720-h813
kuchynsky-kut-W600

Hoci som vďaka covidu mala relatívne dosť času na zariaďovanie, dlhé dodacie lehoty a sťažená komunikácia mi celý proces výrazne skomplikovali. Ďalšou výzvou pri zariaďovaní boli závesy a záclony, ktoré nám štúdio nacenilo dosť astronomicky… Pustila som sa do toho úplne sama s odporúčaním na spoločnosť Diego v Bratislave, kde mi ochotne poradili ako ich mám zmerať a aj keď som sa trošku bála výsledku, sadli ako uliate.

Úspešný

Koniec

Výber spotrebičov a nábytku

Pri výbere spotrebičov sme sa po dohovore s klientami rozhodli ísť zlatou strednou cestou a voliť ich tak, aby vyhovovali aj náročnejšiemu nájomcovi. Nábytok je kusový, objednávaný cez internet a vyberaný s ohľadom na celkové ladenie bytu v neutrálnych farbách

kupelna-w720
pohlad-na-byt-w720

S elektrinou, vodou a montážnymi prácami mi pomáhali moji spoľahliví profesisti, s ktorými pracujem už dlhšie. Starám sa totiž o niekoľko investičných bytov, v ktorých treba stále niečo drobné dorobiť alebo opraviť.

Tento bytík som následne aj zaradila do ponuky na prenájom. Zožal veľký úspech hneď na prvej obhliadke a bol okamžite prenajatý. Budúci nájomcovia boli nadšení zo zariadenia bytu a tak verím, že sa bude páčiť aj vám. Viac fotiek a popis bytu nájdete v galérii nižšie alebo na stránke nehnuteľnosti v sekcii prenájom

Galéria

Zaujali Vás moje služby? Rada sa pustím aj do Vášho projektu

Compare Listings

Title Cena Stav Type Rozloha Účel Obývacie izby Kúpeľne/WC